پیش در آمدهای تکراری

 اول که خبر حملات تروریستی مجلس را شنیدم ، تعجب کردم اما بعد که شنیدم مهاجمان با لباس زنانه وارد مجلس شده اند دیگر هیچ تعجب نکردم!      

??چندسالی هست که ساکن مشهدم و در طول این سالها و در طی زیارتها متوجه سهل انگاری نیروهای بازرسی مدخلهای ورودی حرم شده ام.  وضع بازرسی آقایان را نمی دانم اما بازرسی بانوان وضع خوبی ندارد: مامورها نشسته بازرسی می کنند، اغلب سرسری و سریع، اغلب فراموش می کنند که کیف را کامل بگردند، جیبها را جستجو نمی کنند، گاه یادشان می رود سراغ موبایل را بگیرند، بارها و بارها خودم بهشان یادآوری کرده ام که « این هم از موبایل روشن!» یا این که باید از بطری آبم بنوشم تا از آب بودنش مطمئن شوند، بازرسی بدنی شان هم که به مراتب بدتر است: دستی به سر و گوش آدم می کشند و می گویند برو ! انگار بمب را لزوما دور گردن یا روی بازو باید بست و شکم و کمر ، آن هم در عین چادرپوش بودن زائران زن که مخفی کردن بسته های انفجاری را خیلی راحتتر می کند، اصلا به درد بمب بستن نمی خورد!          


??بارها سهل انگاریشان را گوشزد کرده ام و گفته ام که امنیت خلق اله را دست شما داده اند و شما آن قدر سرسری بازرسی می کنید که آدم هوس می افتد این فرصت را از دست ندهد و یکی دو حمله تروریستی را به نام خودش ثبت کند!  
                                                                                                          

??یک بار که خطاهای مامور مربوطه از یک دو مورد گذشت و راحت اجازه عبور به من داد . وقتی با توقف و اعتراض من روبرو شد در پاسخ گفت:« ما تشخیص میدیم کی تروریسته!! ما شا اله شما که معلومه تروریست نیستین!»  آدم متحیر می ماند در برابر این حجم از نبوغ و رفتار حرفه ای!  

   
??بار دیگر وقتی تک به تک بی دقتیهای خانم را بهشان یادآوری کردم به همراه همکاران شریک جرمش لبخندهای ملیحی تحویلم دادند و از «اخلاق خوب» من تشکر کردند و التماس دعاهای غلیظی بدرقه راهم کردند. 

??آخرین بار که همین هفته پیش بود خانم مامور چنان حواسش به پوشش من معطوف شده بود که کلا بدون بازرسی بدنی اجازه ورود به صحن را به من داد! وقتی هم که خواستم  برای انتقاد از این وضعیت به سرپرستی بازرسی بروم پاسخ شنیدم که تعطیل است!!در ساعت اداری مراجعه کنید! این طور مواقع فقط باید به شکایت به همکارانشان در بازرسی آقایان اکتفا کرد که بعید بدانم اثری داشته باشد، البته  نهاد امنیتی ای که تعطیلی بردار باشد خودش هم چندان مایه امیدواری نیست.    
                                                                             

??گرچه در بین این مامورها همیشه افراد دقیق و جدی هم بوده اند اما در کمال تاسف حداقل در تجربه شخصی من در اقلیت بوده اند و لازم به توضیح نیست که تروریستها از همین موارد سهل انگاری است که به راحتی سو استفاده می کنند.

 ??حمله به مجلس نباید کار سختی بوده باشد ،اگر بازرسی بانوانش در حد بازرسی حرم رضوی باشد...
                                                    فاطمه حسینی                                             @far_hosseini

/ 0 نظر / 27 بازدید